Tevactive

Okrążyli świat dwukrotnie - przebiegli i przejechali ponad 88 000 kilometrów, aby pomóc dzieciom z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Mowa o blisko 240 pracownikach Teva zaangażowanych w program Tevactive.

TEVACTIVE jest inicjatywą pracowników, którzy zgłosili projekt w ramach wewnętrznego programu InicjaTeva. W trakcie trwania akcji, uczestnicy (korzystając z aplikacji mobilnej przeznaczonej do zbierania wyników osiągniętych podczas indywidualnych treningów biegowych, marszu bądź jazdy na rowerze) zbierali kilometry które następnie wymieniane były na złote w systemie 1km = 1zł za bieganie i chodzenie oraz 1km = 0,5 zł za jazdę na rowerze. Zebrana kwota została przekazana przez Teva w formie darowizny na zakup sprzętu rehabilitacyjnego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

W trakcie ponad dwóch lat trwania akcji zaangażowani pracownicy osiągnęli łącznie wynik blisko 200 000 km, które następnie firma TEVA przeliczyła na złote i przeznaczyła na zakup innowacyjnych sprzętów rehabilitacyjnych – specjalistycznej bieżni rehabilitacyjnej oraz urządzenia do reedukacji chodu INNOWALK PRO SMALL. Oba sprzęty trafiły do ośrodków rehabilitacyjnych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – Amicusa i Biomicusa i służą tam dzieciom z całej Polski.

Najbardziej aktywni biegacze i rowerzyści uczestniczyli w uroczystym przekazaniu sprzętu i mogli na własne oczy przekonać się, jak ich trud i wysiłek przekłada się w pomoc najbardziej potrzebującym.