Fakty i liczby

Teva w liczbach 

Teva została założona w 1901 roku. Globalna siedziba firmy mieści się w Izraelu. W naszym portfolio znajduje się obecnie 1,800 cząsteczek, a co roku wytwarzamy około 70 miliardów tabletek. Posiadamy ponad 70 zakładów produkcyjnych w wielu krajach na całym świecie.

Należymy do grona wiodących firm farmaceutycznych na świecie i prowadzimy aktywną działalność na 60 rynkach. Blisko 45 000 pracowników Teva z oddaniem realizuje naszą misję na całym świecie. Nasze innowacyjne leki o wysokiej jakości służą 200 milionom ludzi każdego dnia.

Teva w Polsce jest trzecią firmą na rynku, pod względem wielkości sprzedaży leków do pacjenta. W zakładzie produkcyjnym w Krakowie, Teva wytwarza 3,5 miliarda tabletek rocznie, z czego ponad 65% trafia na eksport. Teva w Polsce zapewnia pacjentom szeroką ofertę ponad 500 preparatów, będąc jednocześnie drugim pod względem liczby opakowań dostawcą leków. 

Teva posiada w swoim portfolio antybiotyki, leki stosowane w cukrzycy, osteoporozie, zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego, chorobach urologicznych, serca, układu oddechowego, transplantologii i leczeniu nowotworów. Teva jest też wiodącym dostawcą produktów dostępnych bez recepty w tym takich marek jak, Flegamina, Vibovit czy Aviomarin.