Teva wspiera Fundację Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

Z troski o własne zdrowie, ale z myślą o innych, w nietypowych czasach, pracownicy Teva ćwiczyli w swoich domach, ogrodach, na balkonach. A wszystko po to, aby zdążyć z pomocą!

Pracownicy Teva Pharmaceuticals Polska po raz kolejny zaangażowali się w inicjatywę TEVACTIVE mającą na celu wsparcie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i zebranie środków na potrzebny sprzęt w postaci bieżni rehabilitacyjnej.

Grafika_Tevactive(2).JPG

W trakcie trwania poprzednich edycji TEVACTIVE pracownicy Teva Pharmaceuticals Polska, korzystając z aplikacji mobilnej przeznaczonej do zbierania wyników osiągniętych podczas indywidualnych treningów biegowych, marszu bądź jazdy na rowerze, zbierają kilometry, które następnie wymieniane są na złotówki w systemie 1km = 1zł za bieganie i chodzenie oraz 1km = 0,5zł za jazdę na rowerze.

Tak było do tej pory…

Począwszy od kwietnia 2020 r. w odpowiedzi na wyjątkowe czasy, świadomi tego jak w tej nadzwyczajnej sytuacji ważne jest wsparcie dla dzieci, zmodyfikowaliśmy nasz program TEVACTIVE, tak aby pracownicy Teva ćwicząc we własnych domach nadal mogli angażować się w pomoc Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Pracownicy, korzystając z aplikacji mobilnej zbierają czas poświęcony na ćwiczenia stacjonarne. Każda godzina ćwiczeń zostaje wymieniona na złotówki w systemie 1h = 5zł.

TEVACTIVE jest inicjatywą pracowników, którzy zgłosili projekt w ramach wewnętrznego programu InicjaTeva. W ostatnich latach dzięki wysiłkom naszych pracowników Teva przekazała na rzecz Fundacji blisko 220 000 zł, za które został zakupiony m.in. innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny – specjalistyczna bieżnia rehabilitacyjna. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zajmującej się wsparciem dzieci chorych i niepełnosprawnych na terenie całego kraju. Fundacja pomaga również finansowo placówkom leczniczym, opiekuńczym i wychowawczym.

Teva Pharmaceuticals Polska od wielu lat angażuje się w działania uwzględniające potrzeby społeczeństwa oraz wsparcie społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych, remontując sale dla dzieci w szpitalach publicznych i udzielając się w akcjach wolontaryjnych. Firma także wspiera i promuje zdrowy styl życia wśród swoich pracowników i ich rodzin poprzez organizowanie badań przesiewowych, warsztatów zdrowia i wiele innych inicjatyw.

TEVACTIVE to jedna z akcji w Teva realizowanych z inicjatywy pracowników, z ich zaangażowaniem i aktywnym uczestnictwem. Z pomysłu na wspólne dbanie o zdrowie i kondycję powstała akcja wspólnego pomagania innym, co wszystkich uczestników akcji dodatkowo motywowało do sportowego wysiłku. Podejmowanie takich inicjatyw jak TEVACTIVE pozwala nam połączyć wszystkie ważne dla Teva działania – profilaktykę zdrowotną, edukację, wspieranie zdrowia naszych pracowników, a także zmienianie na lepsze życia pacjentów – nie tylko poprzez nasze leki, ale także poprzez oferowanie sprzętu, który pomoże w rehabilitacji setkom dzieci.

Jesteśmy z dumni z postawy, jaką w obecnych czasach prezentują nasi pracownicy. Działamy w branży, która odgrywa obecnie krytyczną rolę. Współpracujemy z władzami oraz systemami ochrony zdrowia, aby utrzymać rozwój, produkcję, dostawy i dystrybucję wysokiej jakości leków do pacjentów w Polsce i na całym świecie. Nasi pracownicy są nieustannie zaangażowani w produkcję leków w naszych fabrykach, pomimo zagrożeń i ograniczeń, dzięki czemu do szpitali i aptek trafiają miliony leków każdego dnia, a ponadto poświęcają swój czas wolny na aktywność fizyczną, dzięki której my jako firma możemy pomagać dzieciom z fundacji.”

 - skomentowała Anna Załuska, Dyrektor Działu Komunikacji - Polska & CEE w Teva Pharmaceuticals Polska.