Teva ogłasza darowizny podstawowych leków w ramach wsparcia dla ukraińskich uchodźców

  • Teva przekazuje leki stosowane w leczeniu ostrych stanów chorobowych o łącznej wartości przekraczającej 11 mln USD w ramach wsparcia dla ukraińskich uchodźców
  • Darowizny obejmują ponad milion opakowań antybiotyków i innych podstawowych leków, a także artykuły higieniczne dla ukraińskich niemowląt i dzieci.

TEL AWIW, IZRAEL— 14 marca, 2022r. – Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE i TASE: TEVA) ogłosiła dziś przekazanie w formie darowizny niezbędnych produktów medycznych o łącznej wartości ponad 11 mln USD przeznaczonych do stosowania w leczeniu ostrych stanów chorobowych w ramach pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy.

Darowizna firmy Teva obejmuje ponad 1,3 miliona opakowań leków o wartości powyżej 10,8 mln USD (wg hurtowych cen zakupu), z których większość została przekazana za pośrednictwem zaufanego, wieloletniego partnera firmy Teva - organizacji Direct Relief. Wiele z leków ofiarowanych przez Teva znajduje się na liście leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia, takich jak antybiotyki, leki stosowanych w leczeniu chorób układu oddechowego i innych krytycznych produktów leczniczych.

Teva przekazała także ponad 25 000 opakowań antybiotyków o wartości około 180 000 USD organizacji "United Hatzalah", wiodącej izraelskiej organizacji charytatywnej zajmującej się niesieniem pomocy humanitarnej w sytuacjach kryzysowych, jako wsparcie dla obozów uchodźców i szpitali polowych zlokalizowanych na granicy z Ukrainą. Leki dotarły na granicę Ukrainy w zeszłym tygodniu i pomagają w leczeniu tysięcy ludzi uciekających przed wojną.

Ponadto, we współpracy z europejską organizacją pozarządową "People in Need", Teva dostarczy blisko 82 000 opakowań leków o wartości około 180 000 USD dla ukraińskich niemowląt i dzieci, które w wyniku kryzysu humanitarnego znajdują się w trudnych warunkach higienicznych.

Jako wiodąca firma farmaceutyczna jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności i podtrzymujemy zobowiązanie do dostarczania krytycznych, niezbędnych leków wszystkim pacjentom, niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdują. Zgodnie z misją Teva, jaką jest zapewnianie dostępu do wysokiej jakości leków i poprawa jakości życia pacjentów na całym świecie, analizujemy obecnie dodatkowe programy pomocy w całej Europie. Prowadzimy również dialog z siecią naszych zaufanych partnerów oraz z innymi międzynarodowymi organizacjami pomocy humanitarnej, aby zidentyfikować pojawiające się potrzeby i wnieść swój wkład w ich zaspokojenie, wykorzystując naszą specjalistyczną wiedzę i łańcuch dostaw, a jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby nadal dostarczać nasz szeroki asortyment niezbędnych produktów leczniczych wszystkim innym pacjentom.

NPS-PL-NP-00544-03-2022