listopad 22 2017 « Wróć

We wtorek  7 listopada 2017 została otwarta Zaczytana Biblioteka Teva na Oddziale Pediatrycznym Miejskiego Szpitala Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. W ramach pierwszego spotkania z literaturą, wyjątkowe Przygody Smoczka Mariana przedstawiła dzieciakom ambasadorka Fundacji Zaczytani.org. – wokalistka i aktorka, Marta Bizoń.

​Firma Teva Operations Poland, jeden z największych wytwórców leków w Polsce, włączyła się w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez Fundację Zaczytani.org, uważając akcję za wyjątkową  okazję, by pomóc małym pacjentom przetrwać trudny czas w szpitalu, z dala od domu. Dzięki książkom będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w bajkowy świat. Od początku października, przez miesiąc, do specjalnie wyznaczonych pojemników, pracownicy Teva Operations Poland mogli przynosić książki dla dzieci i młodzieży. Inicjatywa została przyjęta z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem. Do Fundacji przekazanych zostało 11 dużych kartonów wypełnionych po brzegi najróżniejszymi lekturami.

„Pracownicy Teva bardzo chętnie i licznie uczestniczą w naszych działaniach wspierających społeczności lokalne, a także inicjatywy społeczne. Od wielu lat krakowska Teva dba o dobre relacje z sąsiadami, angażując się w przedsięwzięcia mające na celu poprawę zdrowia i samopoczucia – mecze piłki nożnej dla dzieci z dzielnicy Grzegórzki, pieczenie słodkich poczęstunków dla podopiecznych hospicjum, aktywny udział w zbiórkach charytatywnych. Włączenie się do akcji Zaczytanych było naturalną decyzją zespołu pracowników Teva, co widać w imponujących efektach książkowej zbiórki” – powiedziała Anna Załuska, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Teva.

Otwarta właśnie Biblioteka w Szpitalu im. G. Narutowicza to już 592 placówka powstała pod skrzydłami zapracowanej Sowy.

Otwarcie biblioteki we współpracy z organizacją Zaczytani.org to nie pierwsza inicjatywa firmy Teva w Polsce dla małych pacjentów. Teva Pharmaceuticals Polska od kilku lat prowadzi akcję „Teva Dzieciom – Baw się i Zdrowiej” w ramach której Wolontariusze z firmy remontują salki zabaw na oddziałach pediatrycznych, aby stworzyć miejsca przyjazne dla małych pacjentów, zaprojektowane zgodnie z ideami „healing environment”. Wesołe i ciepłe pokoje zabaw, nawiązujące do natury, powstały już w szpitalach w Białymstoku, Przasnyszu, Bielsku Podlaskim i Łęczycy. Więcej informacji  na stronie. 

 O Teva

 Teva w swoich działaniach już od dawna wspiera lokalne społeczności i fundacje działające w obszarze szeroko pojętej opieki zdrowotnej.  Zmieniając Dni na Lepsze stara się być jak najbliżej Pacjenta, na każdym etapie jego życia i wtedy kiedy najbardziej tego potrzebuje.

 Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE: TEVA) jest wiodącą globalną firmą farmaceutyczną dostarczającą najwyższej jakości rozwiązania medyczne ukierunkowane na potrzeby pacjentów, milionom ludzi każdego dnia. Teva z siedzibą w Izraelu jest największym na świecie producentem leków generycznych z portfelem produktów zawierającym ponad 1000 cząsteczek wykorzystywanych w produkcji leków generycznych stosowanych w prawie wszystkich obszarach terapeutycznych. W zakresie leków specjalistycznych, Teva zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, w tym bólu, a także posiada silne portfolio leków stosowanych w leczeniu chorób układu oddechowego. Teva integruje  swój potencjał w obszarze leków generycznych i specjalistycznych w ramach globalnej jednostki badań i rozwoju, pracując nad nowymi sposobami odpowiedzi na niezaspokojone potrzeby pacjentów, poprzez połączenie rozwoju leków z  oferowaniem urządzeń, usług i technologii. 

O Fundacji

 Zaczytani.org to fundacja oraz ogólnopolska kampania, dzięki której powstają Biblioteki Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Celem kampanii jest to, żeby każde dziecko przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę oraz utworzenie, w jak największej ilości szpitali, bibliotek z wartościowymi książkami. Fundacja chce otoczyć troską dzieci przebywające w placówkach, u których zmiana środowiska uwarunkowana problemami zdrowotnymi wywołuje stres i strach. Mali pacjenci mogą zabierać książki do domu, a brakujące na półkach egzemplarze uzupełniane są systematycznie przez "zaczytaną drużynę". Uroczyste otwarcia biblioteczek odwracają uwagę dzieci od problemów zdrowotnych, zachęcając do wspólnej zabawy oraz zapraszając do świata bajek i marzeń. Warsztaty plastyczne, animatorzy czy artysta czytający bajkę to atrakcje towarzyszące otwarciu biblioteczek. Takie działania pomagają dzieciom przezwyciężyć uczucie osamotnienia w szpitalnej rzeczywistości i łagodzą obciążenia psychiczne związane z chorobą. Dodatkowo książki udostępnione w tych placówkach umożliwiają dorosłym spędzanie wolnego czasu ze swoimi pociechami podczas czytania.