czerwiec 30 2017 « Wróć
Z raportu Dzieci w podróży zrealizowanego na zlecenie marki Aviomarin wynika, że im mniejsze dziecko tym bardziej oczekuje rozrywek podczas podróży. Czym wobec tego zająć malucha, by wielogodzinna podróż nie stała się udręką, a miłą przygodą?

 

Informacja prasowa

Warszawa, 30 czerwca 2017r.

Kreatywne sposoby na zajęcie dziecka w długiej podróży

Samolotem, pociągiem, a może autem? Sztuka podróżowania z dzieckiem to spore wyzwanie dla rodziców. Nie dość, że maluch męczy się siedzeniem w jednej pozycji, to w dodatku zwyczajnie się nudzi. Z raportu Dzieci w podróży [1] zrealizowanego na zlecenie marki Aviomarin wynika, że im mniejsze dziecko tym bardziej oczekuje rozrywek podczas podróży. Czym wobec tego zająć malucha, by wielogodzinna podróż nie stała się udręką, a miłą przygodą?

Według wyników raportu 80% dzieci najmłodszych (2-5lat) i średnich (6-9 lat) oraz 60% dzieci starszych (10-14 lat) oczekuje, aby zapewnić im rozrywkę podczas podróży. Podróż autem z dzieckiem to często test kreatywności dla rodzica. Jeżeli tylko uzbroimy się w cierpliwość i odpowiednio się przygotowujemy, taka wycieczka może sprawić naszemu maluchowi niezłą frajdę.

Zabawy słowne

Jak się okazuje w dobrej zabawie to nie gadżety są ważne, a zaangażowanie rodziców. Z raportu przeprowadzonego na zlecenie marki Aviomarin wynika, że duża część rodziców stawia na interakcję z dzieckiem dostosowując poziom trudności aktywności do wieku dziecka. Okazuje się, że nie jest trudno zorganizować prostą zabawę, jeśli tylko mamy na to pomysł. Liczenie samochodów, zabawa w naukę słówek, kultowa gra w pomidora, a może wspólne śpiewanie piosenek? Śpiew nie tylko poprawia humor, ale też dotlenia cały organizm. Skomponujcie zatem płytę z waszymi ulubionymi piosenkami i dajcie się ponieść muzycznym dźwiękom. Jeśli twoje dziecko jest w takim wieku, że samo czyta, czytajcie książkę z podziałem na role. To świetny sposób na urozmaicenie lektury, który na dłużej pozwoli odwrócić uwagę malca od monotonnej jazdy. Dziecko widząc zaangażowanych rodziców z pewnością nie będzie się nudziło, a taka forma zabawy będzie frajdą dla całej rodziny.

Zabawki i gadżety

Wyjeżdżając w daleką podróż z dzieckiem warto pomyśleć również nad zabraniem kilku zabawek. W wyjazdowym niezbędniku nie powinno zabraknąć m.in., puzzli,  gier planszowych czy miękkich pluszaków. Aby dziecko mogło swobodnie rysować lub malować, warto zaopatrzyć się w podróżny stolik samochodowy. Pamiętaj, że jedną książką czy kolorowanką maluch szybko się znudzi, dlatego lepiej mieć w zanadrzu garść innych pomysłów, które skutecznie pomogą walczyć z nudą.

Bezpieczeństwo podczas jazdy!

W czasie długiej podróży z dzieckiem niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Przed wyjazdem warto zrobić przegląd techniczny samochodu, sprawdzić opony, olej i hamulce. Powinniśmy pamiętać również, by nie kłaść przedmiotów np. twardych zabawek na tylnej półce. Powód jest prosty: w czasie gwałtownego hamowania mogą spaść i wyrządzić maluchowi krzywdę. U niektórych dzieci jazda samochodem, pociągiem czy samolotem wywołuje nudności i wymioty, czyli tzw. chorobę lokomocyjną. Jeżeli dziecko ma więcej niż 6 lat, możemy skutecznie zapobiec objawom choroby lokomocyjnej podając dziecku lek Aviomarin pół godziny przed rozpoczęciem podróży. Produkt ten bez problemu możesz kupić w każdej pobliskiej aptece.

Przygotuj się szczegółowo do podróży i zostań SUPER RODZICEM! J

Szerokiej i spokojnej drogi! J

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie
oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego,
bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek
niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.​

Aviomarin - lek OTC o działaniu przeciwwymiotnym i przeciewuczuleniowym, którego substancją czynną jest dymenhydramina. Stosowany w celu zapobiegania objawom choroby lokomocyjnej oraz przeciwdziałania nudnościom  i wymiotom innego pochodzenia. Dostępny w opakowaniach po 5 i 10 tabletek.

Średnia cena apteczna ok: 5 tab./9.99zł

aviomarin.jpg

Aviomarin, 50 mg, tabletki,
1 tabletka zawiera 50 mg dimenhydraminy (Dimenhydrinatum). Wskazania do stosowania: zapobieganie chorobie lokomocyjnej; zapobieganie i leczenie nudności i wymiotów (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów). Przeciwwskazania: nadwrażliwość na dimenhydraminę, inne leki przeciwhistaminowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ostry napad astmy, jaskra z wąskim kątem przesączania, guz chromochłonny, porfiria, przerost gruczołu krokowego oraz zaleganie moczu w pęcherzu, padaczka. Ze względu na wielkość dawki (moc), lek Aviomarin, 50 mg, tabletki nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat. Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o. o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

PO/AVM/17/0013

 

Więcej informacji udziela:

Aleksandra Trzcińska, 505 266 288, aleksandra.trzcinska@38pr.pl

Katarzyna Pęcherska, 695 363 585, katarzyna.pecherska@teva.pl[1] Raport „Dziecko w podróży”. Badanie ilościowe realizowane techniką CAWI. Badanie zrealizowane przez agencję Zymetria  na rodzicach dzieci w trzech grupach wiekowych: 2-5lat N=118, 6-9 lat N=216, 10-14lat N=186
Realizacja badania: 25.05.2017 – 03.06.2017 r.;  wyniki dostępne w siedzibie firmy Teva Pharmaceuticals Polska Sp z. o.o.


 ​