listopad 27 2014 « Wróć
Dlaczego warto tworzyć miejsca do zabawy dla najmłodszych pacjentów w oparciu o badania naukowe? Ponieważ poprawa warunków leczenia to skrócenie jego czasu nawet o 21%*.

Udowodniono, że w pomieszczeniach inspirowanych naturą umysł nie musi rejestrować złożonych bodźców dzięki czemu może odpocząć. Wykazano również, że kontakt z naturą (nawet  w postaci imitacji) sprzyja koncentracji, przyczyniając się redukcji stresu2*.

Przytoczone badania stanowią podstawę projektu: „TEVA DZIECIOM BAW SIĘ I ZDROWIEJ”, jednej z inicjatyw realizowanych w ramach społecznego zaangażowania biznesu firmy Teva. Program ma na celu renowację salek zabaw w szpitalach dziecięcych tak, aby wspierały procesy terapeutyczne i minimalizowały stres związany z pobytem w szpitalu. Program został opracowany i zrealizowany przez pracowników Teva Pharmaceuticals Polska sp. z o. o. w ramach wolontariatu pracowniczego przy wsparciu ekspertów: architekta i psychologa.
Niewątpliwie, 27 listopada 2014 roku to dzień, który również pracownicy  zapamiętają na długo. Zaangażowani w program Dobroczyńcy Teva, cały dzień spędzili na pracach remontowych oraz na zabawie z najmłodszymi pacjentami. „Najlepszą zapłatą za nasz dzień spędzony przy pracach remontowych szpitala w Łęczycy był uśmiech dzieci wchodzących do świeżo wyremontowanej salki. Bo nic nie daje tyle satysfakcji, co radość dzieci” – powiedziała Agnieszka Kędzierska Specjalista ds. Rejestracji Leków. Anna Zakrzewska Młodszy Specjalista ds. PhV dodała: „Jestem dumna, że Teva inicjuje i realizuje akcje mające na celu pomoc innym, dlatego bez wahania zostałam „Dobroczyńcą Teva”. Pomoc w pracach remontowych okazała się niezwykłą frajdą dla nas pracowników. A najważniejsze w tym wszystkim było to, że dzieci były wprost zachwycone odremontowanym- a przez to zupełnie nowym miejscem w szpitalu”. 
W pierwszej edycji akcji remonty przeprowadzone zostaną na oddziałach dziecięcych w wybranych szpitalach w województwach m.in.: łódzkim i podlaskim. Projekty salek zostały przygotowane przez pracownię architektoniczną KIBOKO w oparciu o opracowane przez psychologa wytyczne  dotyczące wsparcia pacjentów w procesie zdrowienia.
_MG_8835.jpg

IMG_3595.JPG

IMG_3660.JPG
 O programie
TEVA Dzieciom – Baw się i zdrowiej to projekt renowacji salek zabaw w szpitalach i na oddziałach dziecięcych, realizowany przy wsparciu ekspertów – architekta i psychologa. Pomysł na projekt został zgłoszony w ramach programu inicjatyw pracowniczych InicjaTEVA przez pięcioosobowy zespół, który opracował wstępne założenia akcji. Głównym celem inicjatywy jest pomoc najmłodszym pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia, poprzez stworzenie przyjaznego, wspierającego procesy terapeutyczne i minimalizującego stres związany z pobytem w szpitalu miejsca zabaw dla dzieci. Projekt jest elementem szerszego programu inicjatyw realizowanych przez firmę w ramach społecznego zaangażowania biznesu.
 
O Teva
Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE: TEVA) jest wiodącą globalną firmą farmaceutyczną, której celem jest zwiększanie dostępu do wysokiej jakości opieki medycznej poprzez rozwój, produkcję oraz sprzedaż leków generycznych oferowanych po przystępnych cenach, jak również innowacyjnych i specjalistycznych produktów farmaceutycznych i substancji czynnych leków. Teva z siedzibą w Izraelu oraz z bezpośrednimi przedstawicielstwami w blisko 60 krajach jest największym na świecie producentem leków generycznych z portfelem produktów zawierającym ponad 1 000 cząsteczek. Działalność związana z produkcją leków innowacyjnych koncentruje się na takich obszarach terapeutycznych jak neurologia, choroby układu oddechowego, onkologia, leczenie bólu, i zdrowie kobiet, a także biofarmaceutyki. Teva zatrudnia obecnie blisko 45 000 pracowników na całym świecie, a jej wartość przychodów ze sprzedaży netto w 2013 roku wyniosła 20,3 mld USD.
 
Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Kalicka-Molin
Kierownik Działu Komunikacji
Teva Pharmaceuticals Polska
tel. +48-22-3459530
Joanna.Kalicka-Molin@teva.pl
* Wells, N.M., Evans, G.W. (2003). Nearby Nature: A Buffer of Life Stress Among Rural Children. Evironment and Behaviour. 35,3, 311-330.
*2 Naz, K., Epps. H. (2004). Relationship between color and emotion: a study of college students. College Students Journal 38.3, 396-405.